Ректора ПНУ Ігоря Цепенду нагородили ювілейною медаллю

30 березня 2017 року в Івано-Франківську в приміщенні Івано-Франківського богословського університету імені Св.Івана Золотоустого відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Блаженний єпископ Григорій Хомишин в релігійно-церковному і громадсько-культурному житті України», приурочена 150-літтю з дня народження блаженного священномученика Григорія Хомишина.

Організаторами конференції виступили Управління культури,національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Державний архів Івано-Франківської області, Івано-Франківське Архиєпархіальне управління УГКЦ, Інститут історії Церкви та Інститут східного канонічного права Івано-Франківського богословського університету імені св. Івана Золотоустого (ІФБУ), Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. Про це пишуть Версії з посиланням на прес-службу ПНУ.

Розпочав конференцію ректор Івано-Франківського богословського університету протоієрей Олександр Левицький, запросивши всіх до спільної молитви. Далі священнослужитель звернувся до присутніх словами блаженного владики Григорія: “З єпископа можна здерти мітру, відібрати відзнаки і окраси його достоїнства, можна його вкинути до в’язниці і закути в кайдани, однак самого достоїнства і влади його ніяка сила світу цього не може йому відібрати…”.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда, єпископ помічник Івано-Франківської архиєпархії Йосафат (Мощич), викладач Богословського та Прикарпатського університетів Єгрешій Олег, викладач Чернівецького національного університету Олександр Руснак. З короткою промовою перед присутніми виступив Владика Василь (Івасюк) – єпарх Коломийсько-Чернівецький, який у своєму виступі описав працю Григорія Хомишина на Коломийщині.

У рамках програми відкриття конференції Кир Василій (Івасюк) від імені Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського УГКЦ Володимира (Війтишина) нагородив учасників конференції Ювілейними медалями та Подячними грамотами з нагоди 150-ліття з дня народження Блаженного священномученика Григорія Хомишина. Відрадно зазначити,що Ювілейну медаль та Подячну грамоту за багаторічну працю для добра Івано-Франківської Архієпархії та підготовку і проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції «Блаженний єпископ Григорій Хомишин в релігійно-церковному і громадсько-культурному житті України” отримав також ректор нашого університету Ігор Цепенда.

Під час роботи конференції працювала пересувна виставка “Блаженний Григорій Хомишин у релігійно-церковному та глядацько-культурному житті України”.

Джерело: https://versii.if.ua/novunu/rektora-pnu-igorya-tsependu-nagorodili-yuvileynoyu-medallyu-foto/