Урочистості з нагоди 150-літнього ювілею із дня народження блаженного-мученика Григорія Хомишина у Чорткові

Напередодні 150-літнього ювілею із дня народження владики Григорія Хомишина в Бучацькій єпархії УГКЦ відбувся цілий ряд урочистостей присвячений уродженцю с. Гадинківці Копичинецького деканату.
23 березня 2017 р. Б. в рідному селі блаженного-мученика Григорія у ЗОШ I-III ступенів відбулася наукова конференція в якій прийняли участь представники духовенств, наукові діячі та односельчани

Відтак у суботу, 25 березня 2017 р. Б., в приміщенні районного комунального будинку культури ім. Катерини Рубчакової відбулась духовна академія-конференція з відзначення 150-ліття з дня народження блаженного Григорія Хомишина.

На дві години глядачі поринули у загадкову містерію таємниці життя та служіння велетня Церкви. Прекрасне поєднання співу хорових колективів Церкви Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії і Собору Верх. Ап. Петра і Павла, студентів Чортківської дяківсько-катехитичної академії імені Григорія Хомишина та біографічних розповідей виступаючих – усе це приємно вразило глядачів та ще більше познайомило з особою блаженного-мученика Григорія. Участь у заході «Блаженний єпископ Григорій Хомишин у релігійно-церковному і громадсько-культурному житті України» взяли: заступник голови райдержадміністрації Іван Віват, народний депутат України Олег Барна, обласний депутат Любомир Білик, голова районної ради Віктор Шепета.
Особливим став виступ запрошеного Олега Ігоровича Єгрешія – кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України, політології та міжнародних відносин, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, який мав нагоду розповісти про життя та історичний вклад єпископа Хомишина. Також до присутніх звернулися Преосвященний Владика Димитрій (Григорак) – Правлячий Архиєрей Бучацької єпархії УГКЦ та протосинкел Бучацької єпархії УГКЦ отець Володимир Заболотний, які ознайомили присутніх з історією служіння Григорія Хомишина. Крім того, Архиєрей поділився з присутніми своїми роздумами про останнього Станиславівського єпископа, наголошуючи на тому, що ми, українці, не маємо права забувати великих та славних мужів нашої Церкви.

Насамкінець всі хорові колективи, спільно з глядачами, виконали духовний гімн України «Боже, Великий, Єдиний, нам Україну храни».
За матеріалами Чортківської ОДА

Джерело: http://www.buchacheparchy.org.ua/component/content/article/1-novyny/2775-urochystosti-z-nagody-150-litnogo-juvileju-iz-dnja-narodzhennja-blazhennogo-muchenyka-grygorija-homyshyna.html