До 150-річчя від Дня народження блаженного Григорія Хомишина у Чорткові

У суботу, 25 березня, у приміщенні районного комунального будинку культури ім.Катерини Рубчакової відбулась духовна академія з відзначення 150-ліття з дня народження Блаженного священномученика Григорія Хомишина.

На дві години глядачі поринули у загадкову містерію таємниці життя та служіння велетня Церкви. Прекрасне поєднання співу хорових колективів Церкви Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії і Собору Верх. апостолів Петра і Павла, студентів Чортківської дяківсько-катехитичної академії ім.Г.Хомишина та біографічних розповідей виступаючих – усе це приємно вразило глядачів та ще більше познайомило з особою священномученика Григорія. Участь у заході «Блаженний єпископ Григорій Хомишин у релігійно-церковному і громадсько-культурному житті України» взяли заступник голови райдержадміністрації Іван Віват, народний депутат України Олег Барна, обласний депутат Любомир Білик, голова районної ради Віктор Шепета.

Особливим став виступ запрошеного Олега Ігоровича Єгрешія – кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України, політології та міжнародних відносин, Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника, який мав нагоду розповісти про життя та історичний вклад єпископа Хомишина. Також до присутніх звернулися Преосвященний Владика Димитрій (Григорак) Бучацької єпархії УГКЦ та вікарій Бучацької єпархії УГКЦ отець Володимир Заболотний, які ознайомили присутніх з історією служіння Григорія Хомишина. Крім того, Митрополит поділився з присутніми своїми роздумами про останнього Станіславівського єпископа, наголошуючи на тому, що ми, українці, не маємо права забувати великих та славних мужів нашої Церкви і отець Василь Погорецький – настоятель церкви села Копичинці, доктор історичних та теологічних наук.

На завершення всі хорові колективи, спільно з глядачами, виконали гімн «Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни».

Джерело: http://www.oda.te.gov.ua/tchortkivska/en/news/detail/133496.htm