Головна Новини Біографія Творча спадщина Беатифікація Висновки

Зображення Документи і матеріали хрест Автори сайту

 

Висновки.

Проаналізувавши життєвий шлях та творчу спадщину Григорія Хомишина, ми бачимо, що перед нами видатна особистість, патріот, борець за Віру Христову та мир на землі.

На превеликий жаль, за часів радянської влади дії Блаженного Григорія Хомишина всіляко замовчувались і перекручувались. Та тепер, коли виникла можливість, ми повинні відтворити правду про його героїчний життєвий шлях. Саме це і було покладено в основу роботи.

На долю Григорія Хомишина (1867-1945) випало чимало важких завдань, які він з гідністю вирішив. Зокрема, будучи Станіславським єпископом Г. Хомишин дбав не лише про розвиток і добробут церков та монастирів, а й про розвиток освіти населення краю, виділяючи чималі кошти на розвиток шкіл та сільських читалень. Своїми проповідями і видавничою діяльністю сприяв не тільки духовному збагаченню віруючих, а й піднесенню їх національної свідомості. В бурхливі роки національно-визвольної революції на Україні допоміг Українській Національній Раді ЗУНР, надавши приміщення для неї в Станіславі, брав участь у її засіданнях і нарадах. Активно закликав населення до вступу в Українську Галицьку Армію. Направляв до УГА священиків у якості капеланів для ідеологічного зміцнення військ, виховання солдат в національному дусі.   В міжвоєнний період вів активну пропаганду проти більшовиків, за що пізніше і був покараний ними. Всіляко домагався об’єднання представників різних релігійних напрямів, що на той час, було дуже прогресивним явищем не лише для України, а й для всього світу. З початком Другої світової війни та разом з тим і масового винищення єврейського народу Єпископ звернувся до німецької влади з проханням не порушувати шосту Заповідь Божу („Не вбивай”), зокрема, не винищувати євреїв, відкрито виступив перед громадянами Станіслава з закликом допомагати їм і захищати від фашистів.  За це Преосвященний Владика був заарештований і жорстоко побитий німцями. Влітку 1941 року першим на міському мітингу урочисто привітав Акт відновлення Української Держави.

       Та найбільше вражає те, що під страшенним тиском німецького фашизму та радянської влади Григорій Хомишин залишився вірним загальнолюдським ідеалам та ідеї відродження державності українського народу.

TopUA.NET: безкоштовний хостинг