Головна Новини Біографія Творча спадщина Беатифікація Висновки

Зображення Документи і матеріали хрест Автори сайту

Розділ ІІ. Творча спадщина єпископа. 

Єпископ Григорій Хомишин залишив після себе велику інтелектуальну богословську спадщину, матеріалізовану в книгах, періодиці  та більш ніж тридцяти пастирських листах і посланнях.

1910 року Владика видав „Пастирський лист про часте і щоденне св. Причастя”, а в 1912 році опублікував працю „Про Найсвятішу Євхаристію”.

Вже після Першої світової війни, 1920 року, опублікував книгу „Набоженьство до Найсвятішого Серця Господа нашого Ісуса Христа// Підручник для священиків.“ — Станиславів, 1920р.  (друге видання — у 1938 р.) 460 с.

Книга була настільки популярною серед духовенства і вірних, що отримала назву „Червона Книжка“. У цій праці Єпископ Хомишин подає богословські основи почитання Пресвятого Серця Христового та Пресвятої Євхаристії, а також різні форми цього почитання: молебні, акафісти, Свята Година, нічні чування з адорацією тощо.

Другою фундаментальною працею Владики Григорія є його книга „Парафіяльна Місія“, яка на правах рукопису з’явилися друком у трьох томах перед Другою світовою війною, а у 1999 році перевидана одним томом в Івано-Франківському єпархіальному видавництві „Нова Зоря“ (472 с.). „Парафіяльна Місія“ є цінною пасторальною працею, актуальною і для наших часів, про що свідчить великий попит на неї серед сучасного молодого духовенства.

Актуальною у час видання і сьогодні залишається публіцистичний нарис Єпископа Григорія Хомишина „Українська Проблєма“. — Станислвів, 1932 р. — 190 с. Вона сповнена мудрим і пророчим словом Архипастиря-Святця на переломі історичної долі України між двома світовими війнами.

 

TopUA.NET: безкоштовний хостинг