Головна Новини Біографія Творча спадщина Беатифікація Висновки

Зображення Документи і матеріали хрест Автори сайту

Розділ ІІІ. Передбеатифікаційний період та беатифікація Слуги Божого Григорія Хомишина. 

14 вересня 1995 року, за порадою самого Святішого Отця Івана Павла II, тодішній Єпископ Ординарій Івано-Франківський Преосв. Софрон Дмитерко ЧСВВ окремим документом проголосив створення передбеатифікаційної Ко­місії по збору матеріалів і свідчень про Владику-Мученика Григорія Хомишина з метою його наступної беатифікації Апостольським Престолом. Відбулися чотири виїзні засідання Комісії з опитуванням свідків про життя і діяльність Слуги Божого Григорія. Опитано під присягою і зафіксовано протокольно та на аудіокасети свідчення 30 осіб про святість життя, геройські чесноти та мученицьку смерть Єпископа Григорія Хомишина. Зібрані матеріали і свідчення передано на розгляд постуляційного бюро УГКЦ у Львові.

10 листопада 1995 року прокуратура Івано-Франківської області в результаті перегляду кримінальної справи проти єпископів Григорія Хомишина та Івана Лятишевського визнала їх реабілітованими.

Листами від 16 лютого та 18 березня 1996 р. Священна Конгрегація у справах святих Апостольської Столиці в Римі підтвердила, що нема жодних застережень щодо початку беатифікаційного процесу у справі Слуги Божого Григорія Хомишина.

Протягом п’яти років в усіх храмах Івано-Франківської єпархії на св. Літургіях священики моляться окремим проханням за прославу слуги Божого Єпископа Григорія Хомишина. Видавництвом „Місіонер“ (Львів) 1997 року перевидано книгу о. Петра Мельничука „Владика Григорій Хомишин“ (416 с.), а видавництвом „Нова Зоря“ (Івано-Франківськ) випущено у світ досі не опубліковану фундаментальну працю Єпископа Григорія Хомишина „Парафіяльна Місія“ (472 с.).

       Іменем Григорія Хомишина названі вище дяківсько-катехитичне училище в м. Чорткові Бучацької єпархії, парафіяльна катехитична школа смт. Більшівці під Галичем.

Під час Божественної Літургії у візантійському обряді у Львові, на місцевому іподромі, 27 червня 2001 року Святійший Отець Іван Павло ІІ оголосив Блаженними 28 мучеників Української греко-католицької церкви, зокрема, сімох єпископів (до числа яких належить і отець Григорій Хомишин), шістьох єпархіальних священиків, сімох ієромонахів, трьох монахинь і одного мирянина. “Як пшеничне зерно, кинуте в землю, вмирає, щоб дати життя колосу, так і вони пожертвували своїм життям, аби Божа нива приносила новий і щедрий врожай”, - заявив про нових Блаженних Української греко-католицької церкви Святійший Отець.

        11 жовтня 2001 року в місті Івано-Франківську відбулося урочисте перенесення ікон Блаженних Мучеників Григорія Хомишина, Симона Лукача та Івана Слезюка з каплиці Теологічної Академії до Кафедрального собору Св. Воскресіння для всенародного молитовного вшанування.

TopUA.NET: безкоштовний хостинг